0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Nakit varlıkların sabit kalarak enflasyon karşısında değer kaybetmemesi, kazanç elde edebilmek ve gelecekte yaşanabilecek maddi problemlere karşı şimdiden tedbir alabilmek gibi motivasyonlar, bireyleri yatırım yapmaya sevk eder. Bilgi ve internet teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte ortaya pek çok yatırım aracı çıksa da en eski yatırım araçlarından biri olan gayrimenkuller oldukça popüler. Yatırım araçlarında görülen çeşitlenmeye rağmen insanların gayrimenkul yatırımı yapmaya devam etmelerinin temelinde, bu yatırımın sağladığı avantajlar yer alır. Her dönemin yatırımı olarak kabul edilen gayrimenkul yatırımları ile siz de geleceğinizi güvence altına alabilir, aynı zamanda pasif gelir yaratabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımı ile elde edebileceğiniz kazanımlardan bazılarını sizler için açıkladık.

Doğru Gayrimenkulün Değeri Artar

Gayrimenkullere yatırım yapmanın en büyük avantajı, neredeyse değer kaybetme ihtimallerinin olmaması. Savaş, deprem ya da doğal afet gibi ekstrem durumlar yaşanmadığı sürece, gayrimenkullere yapılan yatırımların zarar edebilmeleri olanaksızdır. Zira ülkelerin nüfuslarının sürekli artış göstermesi ve buna bağlı artan konut ihtiyacı, yeni yapılan konutların yüksek maliyet nedeniyle her zaman daha pahalı olması gibi etkenler, gayrimenkul yatırımlarının değerlerini korumalarını sağlar. Üstelik gayrimenkul yatırımlarının doğru yapılması, değer korumanın ötesinde yüksek değer artışı da getirebilir. Büyüme ve gelişme potansiyeli yüksek alanlarda yapılacak konut yatırımlarında bu ihtimal daha yüksektir.

Düzenli Kira Geliri Sağlar

Pasif gelir yaratmak, her zaman için insanların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. İyi bir pozisyonda çalışan insanlar bile zaman zaman işsizlikle yüzleşebilir ya da kendi işini yapan kişiler bile işlerin kötü gittikleri dönemlerden geçebilir. Bu gibi durumlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmemeleri adına, pasif gelirler büyük avantaj sağlar. Kira gelirleri, en bilinen pasif gelirler arasında yer alır. Değerli bölgelere gayrimenkul yatırımı yaparak, kira geliri elde edebilmeniz mümkün. Hızlı değerlenen bölgelere yapacağınız yatırımlar ile yatırım tutarını da daha kısa sürede amorti edebilirsiniz. Bu sayede yeni yatırımlar için ihtiyaç duyduğunuz kaynak geri dönüşüm süresi de kısalmış olur.

Gayrimenkul Yatırımı Güvenli Bir Yatırımdır

Gayrimenkul yatırımı yapmak genellikle risk almayı sevmeyen, güvenli liman arayan yatırımcılar tarafından tercih edilir. Döviz ya da çeşitli emtialar zaman zaman değer kaybı yaşayabilir. Sermaye piyasalarında görülen spekülasyon ve manipülasyonlar, büyük ölçekli maddi kayıplara yol açabilir. Ancak gayrimenkul yatırımları için bu riskten söz edilemez. Gayrimenkulün yıkılmasına neden olabilecek savaşlar, depremler ya da benzeri afetler yaşanmadığı sürece değer kaybından ve zarardan söz edilme ihtimali yok denilebilecek kadar azdır. Üstelik afetlerde bile sigorta nedeniyle yatırım zarara uğramaz. Eğer risk almayı sevmiyor, yatırımınızın her zaman değerini korumasını ve artırmasını istiyorsanız, gayrimenkul yatırımları sizin için en ideal yatırım araçlarından. İyi bir gayrimenkul ofisi ile çalışarak, kaybetmeyeceğiniz ve değer artışı ile size kazandıracak bir gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz.