0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Gayrimenkul yatırım danışmanı; kişilerin yapacakları yatırımın getirilerini ve faydalarını öngörerek yatırımcılara önerilerde bulunan ve ortaya çıkabilecek olası durumlara karşı riskleri en aza indirmeye çalışan deneyimli kişidir. Emlak başta olmak üzere diğer gayrimenkullerin alım, kiralama ve satım işlemleriyle yakından ilgilenir. Peki, gayrimenkul yatırım danışmanlığı nasıl bir iştir ve gayrimenkul yatırım danışmanı nasıl çalışır? Tüm bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Nasıl Çalışır?

Alım işlemlerinde kişilere profesyonel rehberlik sunan ve aracılık yapan gayrimenkul yatırım danışmanı, emlak piyasasındaki değişimleri sürekli takip eder ve kişinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda özel bir planlama yapar. Gayrimenkul yatırım danışmanı, emlak satış ofisleri ya da proje ofislerinde aktif olarak çalışabilir. Gayrimenkul yatırım danışmanları satış ofislerinde çalışırken sahip olunan portföy içerisinden alım yapmak isteyen kişilere uygun seçenekleri sunar. Proje ofislerinde çalışırken ise inşaat projesi hakkında çeşitli bilgilendirmelerde bulunur.

Üniversitelerin bankacılık, işletme, mühendislik ve muhasebe bölümlerinden mezun olmuş ve bu anlamda gerekli eğitimleri almış olan kişiler gayrimenkul yatırım danışmanı olarak çalışabilir. Bununla birlikte bu mesleği gerçekleştirmek isteyen kişilerin ticari ve kişisel sicili temiz olmalı aynı zamanda banka referanslarında da olumlu kayıtlar yer almalıdır.

İlginizi çekebilir: Remax Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Olunur

Gayrimenkul Danışmanlığı Nasıl Bir İş?

Gayrimenkul yatırım danışmanlığı içerisinde pek çok faktörü bir arada bulunduran geniş bir meslek alanıdır. En kısa tabirle gayrimenkul yatırım danışmanlığı; analitik düşünmeyi ve analitik davranmayı çokça gerekli kılan bir meslek dalıdır. Bu nedenle gayrimenkul yatırım danışmanları öğrenmeye ve gelişmeye her zaman açık olmalı ve bu doğrultuda adımlar atmalıdır.

 İyi bir yatırım danışmanın görevi müşterisinin karar vermesini kolaylaştırmaktır. Gayrimenkul yatırım danışmanı portföy alanı içindeki insanlarla sürekli bir temas halinde olur ve gerekli araştırmaları yapar. Bu noktada gayrimenkul danışmanı insan ilişkileri ve iletişim konusunda gelişmiş yeteneklere sahip olmalıdır.

Gayrimenkul danışmanlarının müşterilerin ihtiyacını ve isteklerini iyi bir şekilde anlaması da son derece önemlidir. Çünkü bu doğrultuda onlara seçenekler sunarlar. Bunun yanı sıra müşterilerin finansal fırsatlar bulmalarında da onlara yardımcı olmaları gerekmektedir.

Dikkatinizi çekebilir: Güvenilir Arsa Nasıl Satın Alınır? Güvenilir Arsa Fiyatları

Gayrimenkul Danışmanı Görevleri Nelerdir?

Globalleşen dünya ile birlikte gün geçtikçe önem kazanmaya devam eden gayrimenkul yatırım danışmanları, bağlı oldukları pozisyona göre pek çok alanda görev alabilirler. Gayrimenkul yatırım danışmanı sahip olduğu görev ve sorumlulukları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Müşteri sayısını arttırmak ve portföy alanını genişletmek,
  • Alıcıları ilgili konularda bilgilendirmek,
  • Müşterilere süreç boyunca rehberlik etmek,
  • Finans ve kredi gibi tüm mali işlerden sorumlu olmak,
  • Gayrimenkul sektörü ile ilgili tüm kanun, yönetmelik, yasa ve kuralları bilmek,
  • Alandaki gelişmeleri takip ederek kendini sürekli olarak yenilemek.

Gayrimenkul alanı hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip gayrimenkul yatırım danışmanları ile çalışarak doğru yatırımlar yapabilirsiniz ve bu yatırımlar sonucunda son derece güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bütün bu süreci en iyi şekilde bilen ve gerekli araştırmaları en iyi şekilde yerine getiren gayrimenkul yatırım danışmanları ile çalışmak bu konuda sizler için büyük bir fırsat olacaktır.

Remax Time, alanında uzman gayrimenkul yatırım danışmanları ile bu süreçte yanınızda olmaya devam ediyor. Kişilerin yatırım süreçlerinde doğru kararlar alabilmeleri ve süreçlerini en doğru şekilde yönetebilmeleri için doğru bir gayrimenkul yatırım danışmanı ile çalışmalarının son derece önemli olduğu günümüzde web sitemizi inceleyerek daha detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.