0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre Beşiktaş sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de insanların yaşanabilir olarak gördüğü semtler arasında yer alıyor. Beşiktaş, sahip olduğu eşsiz tarihi dokusu, muhteşem doğa ve şehir manzaraları ve ilçelerinde hala devam eden İstanbul’a özgü semt yaşamı ile ön plana çıkıyor. Kısacası İstanbul’u İstanbul yapan ne varsa hepsine Beşiktaş’ta yaşama şansı bulabilirsiniz. Ayrıca Beşiktaş İstanbul’un beton kalabalığına da direnmeyi başaran semtlerinden biri. İstanbul’un küçük semtlerinden biri olmasına rağmen içerisinde insanların keyifli zaman geçirebildiği birçok yeşil alan bulunuyor.

Beşiktaş’ta bağlı bulunan birçok önemli mahalle bulunuyor bu mahallelerden biri de Etiler Mahallesi. Etiler, Akatlar ve Bebek mahallelerinin hemen ortasında yer alan bir mahalle. Sahip olduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çeken Etiler mahallesi İstanbul’da sakin, nezih ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen birçok insanın ikamet etmek istediği mahallelerden biri. Etiler mahallesi içerisinde site içerisinde yer alan birbirinden güzel evler, yeşil alanlara sahip parklar, İstanbul’un en meşhur alışveriş merkezlerinden biri olan Akmerkez ve oldukça popüler birçok restoran ve eğlence mekanı bulunuyor.

Etiler mahallesinde yaşamak isteyenlerin mahalle içerisinde oldukça nezih birçok apartman dairesi ve site seçenekleri bulunmaktadır. Mahallede en popüler sitelerden biri de Etiler Alkent Sitesidir. Yazımızda Etiler’in en değerli ve en ünlü sitelerinden biri olan Etiler Alkent Sitesi hakkında en çok merak edilen konular hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Alkent Sitesi Nerede?

Alkent Sitesi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı, İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olan Etiler Mahallesi’nde bulunuyor. 125 dönüm arazi üzerinde yer alan Alkent sitesi konumu itibari ile birçok avantaj sağlıyor. Etiler mahallesinin en prestijli sitesi olarak gösterilen Alkent sitesi konumu şehir yaşantısının olanaklarına ulaşacak kadar yakınken, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşacak kadarda uzak mesafede.

Alkent Sitesi Fiyatları

Alkent Sitesi’nin bulunduğu Etiler Mahallesi, İstanbul’da yaşam kalitesinin en yüksek olduğu mahallelerinden biri. Etiler Mahallesinde yaşayan kesimin sahip olduğu kültür ve eğitim düzeyi Etiler’de bulunan konut fiyatlarını da etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Bölgede bulunan dairelere Etiler Mahallesi’nin sahip olduğu değerin yanı sıra dairenin sahip olduğu özelliklerde eklenince fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.
Etiler Alkent Sitesi’nde de fiyatlar dairenin sahip olduğu özelliklere göre değişebiliyor. Yapımına 1985- 86 yıllarında başlayan Alkent Sitesi’nde 44 blok ve 650 daireden oluşuyor. Site içerisinde:
• Açık yüzme havuzu,
• Tenis kortu,
• Basketbol sahası,
• Çocuk parkı,
• 24 saat güvenlik,
• Depo,
• Otopark bulunuyor.
Site içerisinde yer alan dairenin sosyal tesislerine yakınlığına göre, oda sayısına ya da geçirdiği tadilatlara göre fiyatları farklılık değişiyor.

Etiler Alkent Sitesi Yol Tarifi

Etiler Alkent Sitesi konumu itibari ile Taksim’e 30 dakika, Zincirlikuyu’ya 5 dakika, Maslak’a 15 dakika, Levent’e 3 dakika mesafede yer alıyor. Muhteşem konumu sayesinde birçok yol bağlantısı bulunduğu bir bölgede yer alan Etiler Alkent sitesine ister özel aracınız ister topluma taşıma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Remax Time ekibi olarak bu yazımızda Alkent sitesi nerede, Alkent sitesi fiyatları ve Etiler Alkent Sitesi yol tarifi konuları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde Etiler Alkent Sitesi’nde yaşamanın avantajlarından yararlanmak için Etiler Alkent Sitesi’nde ev kiralamak veya satın almak istiyorsanız güvenilir ve huzurlu bir deneyim için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Etiler Alkent Sitesi ve benzeri diğer yazılarımız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.