0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Günümüzde birikimini korumak ya da arttırmak isteyen çoğu kişi yatırım araçlarını etkili bir biçimde kullanmanın yollarını arıyor. En çok tercih edilen yatırım araçlarından biri de düşük risk oranı ile gayrimenkul yatırımı. Ancak her yatırımda olduğu gibi gayrimenkul yatırımında da doğru ve etkili kararları verebilmek, riskleri en aza indirebilmek için detaylı bir çalışma gerekiyor. Gayrimenkul yatırım danışmanı ise tam bu aşamada devreye giriyor. Konusunda uzman gayrimenkul yatırım danışmanı sayesinde gayrimenkul yatırımlarınızı en az risk ve en yükse kâr ile güvenilir bir biçimde gerçekleştirilebilirsiniz.

Peki gayrimenkul yatırım danışmanı kimdir, ne iş yapar ve gayrimenkul yatırım danışmanı ile çalışmak size ne gibi avantajlar sağlar. Bütün bu soruların cevabınız yazımızda bulabilirsiniz.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Kimdir?

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Kimdir

Gayrimenkul yatırım danışmanı en basit tanımı ile gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere bilgisi ve mesleki tecrübesiyle hizmet sağlayan kişidir. Gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünen kişiye bilgisi ve uzmanlığı ile nasıl bir gayrimenkul yatırımı yapması hakkında yatırımcıya fayda sağlayacak şekilde önerilerde bulunur. Ortaya çıkabilecek bütün riskleri hesaplayan ve değerlendiren gayrimenkul yatırım uzmanı yatırım yapmayı düşünen kişi için sadece öneri çalışmaları yapmaz. Ayrıca gayrimenkul yatırımı ile ilgili verdiği kararlar doğrultusunda söz konusu gayrimenkulün alım, satım ve kiralama işlemleri ile de ilgilenir. Yatırımcının yatırım yaptığı gayrimenkulü kendi portföyüne ekleyerek kiralama veya satışının gerçekleşmesi için kendi satıcı kitlesinden de faydalanır.

İlginizi çekebilir: Doların Artışı Gayrimenkul Piyasasını Nasıl Etkiliyor? Gayrimenkul Piyasası Ne Yapmalı?

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ne İş Yapar

Kentsel dönüşüm projelerinin giderek artması, dolar veya altın gibi yatırım araçlarında yaşanan dalgalanmalar çoğu kişiyi gayrimenkul yatırımlarına yönlendirmiş durumda. Çoğu yatırım araçlarına göre daha az risk oranına sahip olan gayrimenkul yatırım alanında yaşanan bu gelişme ise ortaya gayrimenkul yatırım danışmanı ihtiyacını çıkarmıştır. Gayrimenkul yatırım danışmanı, gayrimenkul yatırımına karar verdiğiniz andan itibaren yatırımınızı kazanca dönüştürene kadar mesleki bilgisi ve tecrübesi ile size yardımcı olacaktır. Gayrimenkul yatırım danışmanlarının her ne kadar bulundukları pozisyonlara göre aldıkları görevler ve yaptıkları işler değişkenlik gösterse de yaptıkları işi genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Gayrimenkule yatırım yapmak isteyen kişilerin bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre konut, arsa ya da dükkan gibi gayrimenkul yatırım aracının belirlenmesine yardımcı olur.
  • Yatırımcı için lokasyon, fiyatlama, değerleme gibi işlemleri gerçekleştirir. Bunun sonucunda yatırımcıya, yatırım ile ilgili ihtiyacı olan bilgiyi sağlar.
  • Gayrimenkul yatırım işlemleri için tercih edilen satın alma veya kiralama işlemlerinin gerçekleşmesine yardımcı olur.
  • Gayrimenkul yatırımcısı satın aldığı gayrimenkulü satarak bir kazanç sağlamayı düşünüyor ise yatırımcının söz konusu gayrimenkulü satmasına yardımcı olur.

Dikkatinizi çekebilir: Emlak Vergisi Nedir? Emlak Vergisi Nasıl Ödenir?

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları

Gayrimenkul yatırımına karar verdiğiniz andan itibaren yatırıma çevireceğiniz sürece kadar olan süreç oldukça zahmetli ve emek isteyen bir süreç olacaktır. Yatırım için gayrimenkulün bulunması, işlemlerin gerçekleştirilmesi her bir süreç kendi içerisinde ayrı detaylar gerektirmektedir. Ancak gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmeti aldığınız takdir de danışmanınız bütün bu işlemleri sizin için gerçekleştirilir. Ayrıca konusunda uzman ve mesleki tecrübeye sahip bir gayrimenkul yatırım danışmanı ile çalışmak yatırımınızda zarara uğrama riskinizi en aza indirmenize yardımcı olacaktır.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul yatırım danışmanı kimdir, ne iş yapar ve gayrimenkul yatırım danışmanı ile çalışmanın avantajları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Gayrimenkul yatırım danışmanı ve benzeri içeriğe sahip diğer yazılarımız için web sitemize göz atabilirsiniz. Gayrimenkul işlerinde huzurlu, yüzde yüz güven duyabileceğiniz ve en kârlı kararların alınmasında yardımcı olabilecek kapsamlı bir gayrimenkul danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Kira Sözleşmesi Nedir? Kira Sözleşmesi Ne İşe Yarar? içeriğimizi okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz!