0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Son zamanlarda gayrimenkul sektörüne olan ilgi her geçen gün artarken sektöre ait meslekler de giderek ön plana çıkmaktadır. Özellikle sağladığı avantajlar sayesinde gayrimenkul danışmanlığı günümüzün en popüler meslekleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Gayrimenkul danışmanı olmanın sağladığı yüksek gelir imkanı, esnek çalışma saatleri, kendi işinin patronu olma şansı gibi birçok avantaj birçok kişinin gayrimenkul danışmanı olmayı istemesine neden oluyor. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenleri ise gayrimenkul sektörü ve gayrimenkul danışmanlığı ile ilgili birçok soru bekliyor. Bu sorulardan en çok araştırılan ve en çok merak edilen ise gayrimenkul danışmanlığı tecrübe gerektirir mi sorusu geliyor. Yazımızda ise bu sorunun cevabını merak edenler için başlıklar halinde detaylı cevaplar vermeye çalışacağız.

İş Tecrübesi İş İnsanlarından Portföy Almanızı Kolaylaştırır

Hangi meslek olursa olsun iş hayatında en çok tartışılan konuların başında iş tecrübesinin gerekli olup olmadığı sorusu gelmektedir. Çünkü bazı mesleklerde başarılı olmak için ciddi anlamda iş tecrübesi gerekirken bazı mesleklerde ise hiç iş tecrübesi olmayanlar bile oldukça başarılı olabilirler. Gayrimenkul sektörü açısından bakacak olursak ise bir gayrimenkul danışmanının iş tecrübesine sahip olmasının onun için büyük bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü iş tecrübesi gayrimenkul sektöründe iş insanlarından portföy almanızı daha da kolaylaştırır. Gayrimenkul danışmanının gelir elde etmesini sağlayan en önemli şey portföyünde sahip olduğu gayrimenkuller ile ilgili gerçekleştirdiği işlemlerdir. Bir gayrimenkul danışmanı ne kadar portföye sahip olur ise bu aynı zamanda onun gelir kaynağı demektir. İş tecrübesine sahip olan bir kişi potansiyel müşterisi ile daha etkili ve daha açık bir iletişim kuracaktır. Bu durum ise gelir elde etmek için ihtiyacı olan portföyü almasını daha da kolaylaştıracaktır.

Hayat Tecrübesi Müşteri Kazanmanızı Kolaylaştırır

Günümüzde iş hayatında başarılı olmanızı sağlayacak bir diğer önemli tecrübe ise hayat tecrübesidir. Hayat tecrübeniz size özellikle müşteriler ile iletişim sürecinde avantaj sağlayacak oldukça önemli bir faktördür. Müşteri ile doğru iletişimi kurduğunuzda ise ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam olarak anlayabilir ve müşteriyi kolaylıkla kazanabilirsiniz.

Tecrübedeki Eksikliklerinizi Eğitimler ile Telafi Edebilirsiniz

İş tecrübesi ve hayat tecrübesi iş hayatında başarılı olabilmek için oldukça önemli iki faktördür. Ancak bu tecrübelere yeteri kadar sahip değilseniz bu durum başarılı olmak için önünüzde bir engel değil. Günümüzde birçok gayrimenkul ofisi verdiği eğitimler ile hiç tecrübesi bulunmayan gayrimenkul danışmanlarının bile eksikliklerini telafi etmelerine olanak sağlamaktadır. Böylece siz de aldığınız eğitimler sayesinde oldukça donanımlı bir gayrimenkul danışmanı olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Remax Time gibi konusunda uzman bir gayrimenkul ofisi ile çalışmak.
Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul danışmanlığı tecrübe gerektirir mi sorusu hakkında başlıklar ile detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Gayrimenkul danışmanlığı tecrübe gerektirir mi ve benzeri konulardaki yazılar için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Eğer değerli gayrimenkuller çalışan bir Remax gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız Remax Time’a mutlaka başvurmalısınız.