0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

İşinde başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız en önemli sermayeniz emeğiniz ve zamanınız olacaktır. Gayrimenkul danışmanlığında özellikle zaman yönetimi, başarılı olmak için en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Gün içerisinde çalışırken zamanı verimli bir şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü gün içerisinde biriken işleri, bekleyen müşterileri ya da ziyaretleri doğru bir şekilde yönetebilmek size çok büyük avantaj kazandıracaktır. Zamanın yanı sıra çalışmanız da bir gayrimenkul danışmanının en önemli sermayesidir. Çünkü gayrimenkul sektöründe gelir elde edebilmeniz tamamen ne kadar çalıştığınıza bağlıdır. Gerçekleştirdiğiniz alım satım ya da kiralama işlemi kadar para kazanabilirsiniz. Bu yüzden zaman yönetimi kadar gün içerisinde verimli çalışmak da son derece önemlidir.

İyi Eğitimler Alacak Maddi Durumunuz Olmalı

Gayrimenkul danışmanı olmak için ihtiyacınız iyi eğitimler almaktır. Gayrimenkul danışmanı, bütün gayrimenkul çeşitlerinin alım satım ve kiralama işlemleri için gerekli hizmeti sağlamaktadır. Ancak tüm bu işlemlerin her biri ayrı bir sürece ve ayrı bir prosedüre sahiptir. Başarılı olmak isteyen bir gayrimenkul danışmanı bütün bu süreçlerin tüm detaylarına, terimlerine ya da mevzuatlarına hakim olmalıdır. Ayrıca yalnızca bu bilgilere değil portföy elde edebilmek için müşteri yönetimine, müşteri bilgilerini doğru şekilde kullanabilmek için CRM bilgilerine ya da elindeki gayrimenkulü satmak ya da kiralamak için gerekli pazarlama bilgisine dahi sahip olmalıdır. Gayrimenkul sektöründe başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız bütün bu eğitimleri alacak maddi duruma sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde gerekli bilgiye sahip olamayacağınız için işinizde de başarılı olamazsınız.

Müşterilerinizin Yaşam Tarzına Uygun Yaşayacak Birikiminiz Olmalı

Gayrimenkul danışmanı olarak para kazanmaya portföyünüzde bulunan evlerin alım satım veya kiralama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra başlayabilirsiniz. Ancak gerekli portföyü sağlamak ve alım satım, kiralama işleminin gerçekleşmesi de belirli bir süre alabilir. Kısacası gayrimenkul danışmanı olduğunuzda hemen para kazanmaya başlamanız mümkün olmayabilir. Bütün bu süreç içerisinde ise aynı zaman portföy oluşturabilmek için müşterilerinizin yaşam tarzına uygun olarak yaşamanız gerekebilir. Bu yüzden bu durumu göz önüne alarak müşterilerinizin yaşam tarzına uygun yaşayacak birikiminiz de olmalı.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul danışmanı olmak için ne kadar sermaye gerekir konusu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Gayrimenkul danışmanı olmak için ne kadar sermaye gerekir ve benzeri konulardaki yazılar için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Eğer Remax gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız Remax Time’a mutlaka başvurmalısınız.