0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Gayrimenkul danışmanlığı sağladığı çalışma şartları ve sunduğu avantajlar ile günümüzün en popüler meslekleri arasında yer alıyor. Gayrimenkul sektöründeki son zamanlarda yaşanan hareketlilik arttıkça gayrimenkul danışmanlığı yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Gayrimenkul danışmanlığı özellikle hem kendi işinin patronu olma imkanı sunması hem de yüksek gelir elde etme potansiyeli ile dikkatleri üzerine çeken bir meslek. Ancak gayrimenkul danışmanlığının bütün bu özelliklerinin yanı sıra bu kadar tercih edilerek popüler bir meslek olmasındaki bir diğer önemli faktör ise esnek çalışma saatleri. Hemen hemen çoğu sektöre ait mesleklerde sabah 08:00 akşam 18:00 arasındaki çalışma saatleri ya da mola süreleri tamamen belirlenmiş durumdadır. Ancak gayrimenkul danışmanı için böyle bir durum söz konusu değildir. Gayrimenkul danışmanı çalışma saatlerini kendi zaman yönetimine göre ayarlayabilir. Yazımızda ise gayrimenkul danışmanlığı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan gayrimenkul danışmanı çalışma saatleri hakkında başlıklar ile detayları bilgiler vermeye çalışacağız.

Patron Sizsiniz, Çalışma Saatlerinizi Siz Belirlersiniz

Gayrimenkul danışmanı belirli bir gayrimenkul ofisine bağlı çalışsa bile aslında kendi işinin patronudur. Bunun en önemli nedeni ise gayrimenkul danışmanlarının çalışma sistemidir. Gayrimenkul danışmanı alım, satım, kiralama ya da değerleme yapılacak gayrimenkullere kendisi ulaşır ve kendi portföyünü oluşturur. Portföyünde bulunan her gayrimenkulden kendisi sorumludur. Bu durum da gayrimenkul danışmanını kendi işinin patronu haline getirmektedir. Kendi işinizin patronu olduğunuz zaman ise çalışma saatleri tamamen size bağlıdır. Gün içerisinde hangi iş için ne kadar çalışma saati ayıracağınıza kendini karar verirsiniz.

Kendinizi Geliştirmek İçin Zaman Ayarlamanız Gerekir

Esnek çalışma saatleri ya da çalışma saatlerini kendinizin belirlemesi gibi imkânlar, gayrimenkul danışmanı olmak için size son derece cazip gelebilir. Ancak çoğu zaman çalışma saatlerini kendiniz belirleseniz de bazı günlerde günlük zaman planlamalarınızı ofis toplantılarına ve eğitimlere katılmak için düzenlemeniz gerekebilir. Gayrimenkul danışmanı olarak başarılı olmanın en önemli şartlarından biri doğru gayrimenkul ofisi ile çalışmaktır. Böylece size sunduğu eğitim başta olmak üzere birçok alanda profesyonel destek almış olursunuz. Bu eğitimlerden ve sunduğu destekten yararlanmak için ise haftalık belirlenmiş ofis toplantılarına ve eğitimlere mutlaka katılmanız gerekmektedir.

Randevulu Çalışarak Zamanı Yönetebilirsiniz

Gayrimenkul danışmanı çalışma saatlerine baktığınızda en önemli detaylardan biri de müşterilere kendi zamanınıza göre randevu verebilmenizdir. En yoğun olduğunuz günlerde bile müşterileriniz ile görüşmelerinizi kendi günlük zaman planlamanıza göre ayarlayabilir, istediğiniz zaman aralığına göre randevu verebilirsiniz. Böylece gün içerisinde müşteri ile görüşmelerinizi, gayrimenkul ziyaretlerinizi ya da diğer ofis işlerinizi belirli bir düzene sokabilirsiniz. Gün içerisinde önemli ve acil müşteri görüşmelerine öncelik verebilir, diğer işlerinizi ise daha arka plana atabilirsiniz.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul danışmanlığı çalışma saatleri ile ilgili başlıklar ile detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Gayrimenkul danışmanlığı çalışma saatleri ve benzeri konulardaki yazılar için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Eğer değerli gayrimenkuller çalışan bir Remax gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız Remax Time’a mutlaka başvurmalısınız.