0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Dışarıdan bakıldığı zaman kolay bir iş gibi görünen ev satma, esasında pek çok zorluğu olan bir süreç. Evin istenilen zaman diliminde, doğru değer ile sorunsuz bir şekilde satılabilmesi için dikkat edilmesi gereken pek çok husus mevcut. Ev satışı esnasında yapılan yanlışlar, evin daha geç satılmasına neden olabilir. Hızlı ev satmak istiyorsanız, aşağıda sizler için verdiğimiz birkaç öneriyi dikkate alabilirsiniz.

Tamiratları Yapın

Bir evin yavaş satılmasına neden olan etkenler arasında, evde bulunan tadilat ve tamirat işleri önemli bir yer tutar. Yeni bir ev almak isteyen insanlar, genellikle bu tür işlerle uğraşmak istemezler. Bu yüzden de tadilata ihtiyacı olmayan evleri tercih ederler. Hızlı ev satmak istiyorsanız, evinizin eksiklerini gidermeniz ve gerekli tamiratları yaptırmanız işinizi kolaylaştırır. Ayrıca maliyeti düşük, ancak görünüşte evinize ayrı bir hava katan ufak dekorasyonlar yaptırarak da satış hızınızı artırabilirsiniz.

Boya Yaptırın

Boyası eskiyen evlerde, duvarlar her ne kadar silinse de kirli görünümden tamamen kurtulmak mümkün olmaz. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu, evin tamamen boyanmasıdır. Yalnızca duvarların ve tavanların boyanması bile evin farklı bir çehre kazanmasına neden olur. Yeni ev almayı planlayan bireyler açısından bu yeni çehre önemli bir yer tutar. Bu yüzden de evinizi hızlı satmak istiyorsanız, ilana çıkmadan önce boyatmayı unutmayın.

Doğru Fiyat ile Pazarlayın

Doğru fiyatlandırma, ev satarken dikkat etmeniz gereken hususların başında gelir. Evinizi normal değerinin altında satmak, satışı hızlandırsa da maddi olarak zarar etmenize neden olur. Yüksek fiyatlandırma ise satışı geciktirir. Hatta eviniz aylarca ilanda kalsa bile satılmayabilir. Eviniz için en ideal fiyatı sunmanız, satışınızı kolaylaştırır. Ancak emlak değerlemenin profesyonel bir iş olduğunu ve bunu kendi başınıza yapmanın zor olduğunu da bilmelisiniz.

Gayrimenkul Danışmanı ile Çalışın

Hızlı ev satmak için atabileceğiniz en doğru adım ise bunun için bir emlak danışmanı ile çalışmak. Ev satma ve kiralama konusunda deneyimli olan emlak danışmanlarını tercih etmek, size aşağıdaki kazanımları sağlar:

Doğru Fiyatlama

Gayrimenkul danışmanları, fiyatlama konusunda eğitime ve deneyime sahip profesyoneller oldukları için, eviniz için en doğru fiyatı bulmanıza yardımcı olur. Bu sayede düşük fiyata satıp zarar etmekten ya da yüksek fiyat verip aylarca satış beklemekten kurtulmuş olursunuz.

Telefon Trafiğinden Kurtulmak

Evinizi satmak istediğiniz zaman, cep telefonunuza günün ve hatta gecenin her saatinde çağrı gelebilir. Üstelik bu çağrıların bir kısmı evinizi almaya niyeti olmayan, ancak farklı nedenlerle bilgi almak isteyen insanlardan oluşur. Emlak danışmanı ile çalıştığınız zaman, tüm bu çağrılarla danışmanınız muhatap olur.

Doğru Pazarlama Stratejisi

Kendiniz evinizi satmaya çalışırken en iyi fiyatlandırmayı yapıp, tüm eksikleri tamamlasanız bile yeterince hızlı bir satış yapamayabilirsiniz. Seçtiğiniz yol yani pazarlama stratejiniz bu konuda belirleyici olur. Gayrimenkul danışmanları bu doğrultuda en iyi satış stratejilerini bilir ve başarıyla uygularlar. Gayrimenkul danışmanı tercih ederek, doğru strateji ile evinizin kısa sürede satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Evinizi hızlı bir şekilde satabilmek için bir gayrimenkul danışmanının desteğini almak en doğru yol. Ancak bu noktada seçeceğiniz gayrimenkul danışmanının da satış hızınızı etkileyeceğini bilmelisiniz. Kurumsal markaların bünyesinde profesyonel olarak faaliyet gösteren, evinizi yerel ve ulusal düzeyde pazarlayabilecek potansiyele sahip, deneyimli gayrimenkul danışmanlarını tercih etmeniz sizin yararınıza olur.