0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Dışarıdan bakıldığı zaman kolay bir iş gibi görülen ev satışı, esasında pek çok zorluk barındırır. Özellikle daha önce bu yönde bir deneyimi olmayan bireyler, ev satmak istedikleri zaman yorucu bir süreçle karşı karşıya kalırlar. Çoğu zaman bu zorlu sürece karşın evlerini satmaları uzun zaman alabilir ya da değerinin altında satış yaşanabilir. Ancak emlak danışmanı ile çalışarak ev satmayı daha kolay hale getirmek ve bu sürecin zorluklarıyla yüzleşmek zorunda kalmadan ev satabilmek mümkün. Ev satarken emlak danışmanı tercih etmenin çeşitli avantajları mevcut.

Güçlü Pazarlama

Ev satmak için gayrimenkul danışmanı ile çalışan bireyler için en büyük avantajlardan biri, güçlü pazarlama ağına dahil olabilmeleri. Bireysel olarak ev satmaya çalıştığınızda, reklam ya da ilan olanakları son derece kısıtlı olduğu için satış da zorlaşır. Emlak danışmanları ise farklı platformlarda pazarlama olanağına sahip olmaları nedeniyle daha etkili bir pazarlama faaliyeti yürütebilirler. Üstelik ev satarken takip edilecek pazarlama stratejisinin doğru belirlenmesi de bu noktada önem arz eder. Bu konuda deneyimli olan emlak danışmanları, satılmak istenilen ev için en ideal stratejiyi geliştirerek hayata geçirirler.

Doğru Fiyatlama

Ev satarken yaşanan zorluklar arasında, ev fiyatını doğru belirlemek önemli bir yer tutar. Fiyatlama ve bölgesel emlak endeksleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, bu konuda hatalı bir yol izlemeniz kaçınılmaz olur. Yüksek fiyatlandırma yapmanız ise satışın gecikmesine yol açar. Bu durumla karşılaşmamak adına, ev satmak için bir emlak danışmanı ile çalışılmanız daha doğru olur. Böylelikle en ideal fiyatlandırma yapılarak, ev hem hızlı hem de değerinde satılabilir.

Gereksiz Yere Rahatsız Edilmemek

Ev satış sürecinde en çok can sıkan durumlardan biri de saat fark etmeksizin gelen çağrılar ve mesajlar. Fiyat araştırması yapmak amacıyla arayanlar, yoğun bir telefon trafiğine neden olur. Özellikle hareketli bir noktada yer alan evler söz konusu olduğunda, bu durum fazlasıyla canınızı sıkabilir. Emlak danışmanları genellikle işleri için ayrı bir telefon kullanırlar. Bu yüzden de iş saatleri dışında gelen çağrılarla rahatsız edilmezler. Ev satmak için emlak danışmanı ile çalışarak gereksiz yere rahatsız edilmekten kurtulmak da avantajlar arasında.

Hızlı Satış

Emlak danışmanları, uzun yıllar boyunca bu işi yaptıkları için geniş bir networke sahip olurlar. Bu yüzden de bir evi satmaları, ilk defa ev satacak bireylere kıyasla çok daha kolay olur. Bazen her şeyi doğru yapsanız bile evinizi satmanız uzun bir zaman dilimi boyunca mümkün olmayabilir. Network eksikliği, bu durumun temel nedenlerinden biri olarak görülebilir. Hiçbir zorlukla ya da stres yaratan durumla muhatap olmadan hızlı bir şekilde evinizi satabilmek için emlak danışmanı ile çalışmanız daha doğru olur.

Yaygın kurumsal markaların altında faaliyet gösteren, evinizi hem yerelde hem de ulusalda pazarlayabilme kabiliyetine sahip emlak danışmanlarını tercih ederek bu kaygılardan kurtulabilmeniz mümkün. Evinizi profesyonel bir süreç ile sorunsuz satmak için Remax Time’a başvurabilirsiniz.