0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Gayrimenkul sektöründe gayrimenkul danışmanlığı yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Gayrimenkul danışmanları esnek çalışma saatleri ile günlerini kendilerine göre planlayabiliyor ya da kendi işlerinin patronları olarak gerçekleştirdikleri işlem doğrultusunda gelir elde edebiliyorlar. Sağladığı bu ve daha birçok avantaj ise gayrimenkul danışmanlığının her geçen gün daha da popüler olmasındaki en önemli etkenlerin başında geliyor.
Gayrimenkul danışmanı olmak için gerekli eğitimleri ve belgeleri alan kişilerin ise en çok merak ettiği soru gayrimenkul danışmanlığı nasıl yapılır? Yazımızda ise gayrimenkul danışmanlığı yapmaya karar vermiş ancak nasıl yapacağına ya da nereden başlayacağına karar veremeyenler için gayrimenkul danışmanlığı yapmak konusunda yardımcı olacak detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Konut mu, Ticari Gayrimenkul mü? Çalışmak İstediğinizi Belirleyin

Gayrimenkul danışmanı olmak için gerekli eğitimleri ve belgeleri aldıktan sonra artık gayrimenkul danışmanlığını aktif olarak yapmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk önemli şey konut mu yoksa ticari gayrimenkul mü çalışmak istediğinize karar vermek. Çünkü her iki alanı da farklı iki kategori düşünmelisiniz. Konut alım, satım ve kiralama işlemlerinde gayrimenkulün en önemli alanlarından biri olan farklı değerlendirme faktörleri söz konusu ise ticari gayrimenkullerde farklı dinamikler söz konusudur. Bu yüzden öncelikle konut mu yoksa ticari gayrimenkul mü çalışmak istediğinize net bir şekilde karar vermelisiniz. Meslekte ilerledikçe ve her iki kategoride de bilgi sahibi oldukça ilerleyen süreçlerde sadece konut ya da sadece ticari gayrimenkul çalışabilirsiniz.

Çalışmak İstediğiniz Bölgeyi Belirleyin

Gayrimenkul danışmanlığı yapmak söz konusu olduğu zaman en önemli detaylardan biri de çalışacağız bölgedir. Çünkü bir gayrimenkul danışmanının seçeceği bölge ne kadar işlem gerçekleştirebileceği, ne kadar gelir elde edebileceği ya da nasıl müşteriler ile çalışabileceği gibi birçok sorunun cevabını vermektedir. Örneğin, kentleşmenin tamamen oturduğu, yüksek değere sahip ve nezih, saygın bir bölgede çalışmaya karar verdiniz, bu bölgede yer alan konutlar veya ticari gayrimenkullerin fiyatları ortalama üstünde olacağı için gerçekleştireceğiniz işlemlerden elde edeceğiniz gelir de o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca saygılı ve nezih bir bölgede çalışmak aynı zamanda saygılı, bilgili ve iyi müşteri anlamına gelmektedir. Böylece kendinize çok daha iyi şartlarda huzurlu bir şekilde çalışma ortamı sağlamış olursunuz.

Çalışacağınız Bölgedeki En İyi Emlak Ofisleri ile Görüşün

Konut mu yoksa ticari gayrimenkul mü çalışacağınıza karar verdiniz, çalışmak istediğiniz bölgeyi de belirlediniz sıra birlikte çalışacağınız emlak ofisine geldi. Gayrimenkul danışmanlığı yapmak istediğinizde seçeceğiniz emlak ofisi bütün meslek hayatınızı etkileyecek en önemli faktörlerden biri olacaktır. Bu yüzden çalışacağınız bölgedeki en iyi emlak ofisleri ile görüşmeye özen gösterin. İyi, bilindik ve güçlü bir emlak ofisi öncelikle ihtiyacınız olan gayrimenkul portföyünü oluşturmanızı kolaylaştırır. Çünkü çalıştığınız bölgedeki potansiyel müşteriler emlak ofisinin adını duyduklarında sorunsuz ve güvenilir bir işlem için portföylerini size vermek isteyeceklerdir. Ayrıca iyi bir emlak ofisi verdiği eğitimler, huzurlu ofis ortamı ve sağladığı motivasyon ile işinizde daha başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.
Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul danışmanlığı konusu ile ilgili en çok merak edilen sorulardan olan gayrimenkul danışmanlığı nasıl yapılır sorusu hakkında başlıklar ile detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Gayrimenkul danışmanlığı nasıl yapılır ve benzeri içeriğe sahip diğer yazılarımız için web sitemize göz atabilirsiniz. Değerli gayrimenkullerin merkezi Etiler Ulus bölgesinde, güvenilir ve kazançlı bir gayrimenkul ofisinde çalışmak istiyorsanız Remax güvencesi ile uzun yıllardır güvenilir hizmet veren Remax Time’a başvurabilirsiniz.