0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’un sürekli göç alması ve kentsel dönüşümden dolayı yaşanan değişiklikler İstanbul’un kent dinamiklerinin değişmesine neden olmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık ve büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’un farklı bölgelerinde, farklı semtlerinde hatta farklı mahallelerinde birçok sosyal ve kültürel oluşumlar oluşmaya başlamıştır. Bu yeni oluşumlar daha çok İstanbul’un gelişmekte olan kısımlarında görülmektedir. Ancak çok uzun zaman önce yaşamın başladığı bu sosyal yaşam alanlarının, şehir imkanlarının bulunduğu birçok semtte bulunmaktadır. Bu semtler oturmuş şehir dokusu ile daha elit, seçkin ve kültür seviyesi daha yüksek bir yaşam alanı sunmaktadır. İstanbul’da oturumun çok uzun süre önce başladığı ve yapılan araştırmalara göre en yaşanabilir semtlerinden biri de Beşiktaş’tır. İstanbul’da yaşayan, İstanbul kültürünü bilen ve benimseyen birine Beşiktaş’ı sorduğunuzda akıllara ilk gelen semt ruhu olacaktır. Beşiktaş, İstanbul’un yüzyıllardır sahip olduğu tarihi taşıyan dokusu, eşsiz deniz, boğaz ve deniz manzarası, İstanbul’un merkezinde yer alarak sağladığı ulaşım kolaylığı ile birçok semti geride bırakıyor. Peki yapılan araştırmalarda Beşiktaş’ın yaşanılabilir semtler arasında ilk sıralarda yer almasını sağlayan avantajlar neler? Yazımızda Beşiktaş’ta yaşamanın avantajlarından birkaçını sizin için detaylandırdık.

Beşiktaş’ta Çok Kaliteli Yaşam Alanları Var

Avrupa Yakası’nın en popüler ve en seçkin semtlerinden biri olan Beşiktaş, merkezi konumu nedeniyle çok uzun yıllardır insanların yaşadığı önemli bir semt olmuş. İstanbul’da modern yaşamın birçok adımı Beşiktaş’ta atılmış diyebiliriz. Modern sosyal yaşam alanları, modern mimari ile inşa edilmiş evler ve seçkin mahallelerde seçkin kişilerin oturduğu elit siteler. Böylece Beşiktaş’ta yer alan her bir mahalle günümüze kadar İstanbul’un en elit ve en seçkin mahalleleri olarak gelmeyi başarmış. İstanbul’un en popüler mahallelerinden olan Etiler, Ulus, Bebek ve Akatlar gibi birçok önemli mahalle Beşiktaş’a bağlı bulunuyor. Ayrıca bu mahallelerde bulunan yaşam alanları İstanbul’un en lüks, en konforlu, en nezih ve en yaşanılabilir yaşam alanları olarak gösteriliyor. Eğer siz de hem Beşiktaş’ın tadını çıkarmak hem Etiler ve Ulus gibi kültürel ve eğitim düzeyinin yüksek olduğu bir yerde yaşamak istiyorsanız Etiler ve Ulus mahallelerinde bulunan dairelere, sitelere mutlaka göz atmalısınız.

Beşiktaş Boğazın Eşsiz Güzelliğine Sahip

İstanbul’u İstanbul yapan en önemli özelliklerden biri de sahip olduğu Dünya’da eşi benzeri olmayan Boğaz’dır. Dünyanın her bir köşesinden milyonlarca insan bu eşsiz güzelliği görmeye ve İstanbul’un ruhunu yaşamaya gelmektedir. Beşiktaş’ın sahip olduğu en önemli avantajlardan biri de Boğaz’a kıyısı olan bir semt olmasıdır. Beşiktaş’ta boğaz manzaralı bir eve sahip olabileceğiniz gibi oldukça ünlü parklarından bile İstanbul’un eşsiz Boğaz manzarasını izleyebilirsiniz.

Beşiktaş’tan Her yere Ulaşım Kolay

Son olarak ise Beşiktaş’ın sağladığı en önemli avantajlardan biri de merkezi konumu sayesinde her yere kolay ulaşım sağlaması. Beşiktaş’ın İstanbul’un önemli ana yollarına sağladığı bağlantı yolları sayesinde her yere oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Boğaz’ın karşı tarafına geçmek istediğinizde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden direkt olarak bağlanabilir ve geçiş sağlayabilirsiniz.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda Beşiktaş’ta yaşamanın avantajları başlığı altında Etiler ve Ulus gibi kaliteli yaşam alanlarının olması, Boğaz’ın eşsiz güzelliği ve her yere kolay ulaşım konuları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de Beşiktaş’ta yaşamanın avantajlarından yararlanmak için Beşiktaş’ta ev kiralamak veya satın almak istiyorsanız güvenilir ve huzurlu bir deneyim için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha bilgi alabilirsiniz. Beşiktaş’ta yaşamanın avantajları ve benzeri diğer yazılarımız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.