0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

İstanbul, sürekli göç alması, kentsel dönüşüm ya da demografik yapının değişimi ile sürekli bir değişim ve gelişim halindedir. İstanbul’un çoğu semtinde özellikle de yerleşimin ya da sosyal yaşam alanlarının tam olarak oturmadığı kısımlarda yaşam şartları oldukça zorlayıcı olabilmektir. Uzun zamandır yerleşimin bulunduğu, merkezi ulaşım yollarına yakın, sosyal yaşam alanlarının bulunduğu semtler ise daha yaşanabilir kabul edilmektedir. Yapılan son araştırmalara göre ise İstanbul’un en çok tercih edilen yaşanabilir semtlerinden biri de Beşiktaş’tır. Beşiktaş sahip olduğu tarihi dokusu, eşsiz doğa ve şehir manzarası, semt ruhu ve merkezi konumu ile İstanbul’da en çok dikkat çeken semtler arasında yer almaktadır. İstanbul’un bütün avantajlarının ve özelliklerinin neredeyse tek bir semtte toplandığı Beşiktaş’ın en önemli özelliklerinden biri de semte bağlı olan mahalleleri. Beşiktaş sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin en ünlü mahalleleri arasında bulunan Etiler Mahallesi, Ulus Mahallesi, Bebek Mahallesi ve Akatlar Mahallesine sahip. İstanbul’un nezih ve seçkin semtleri arasında yer alan bu mahalleler aynı zamanda kendi semt kültürlerine de sahip. Beşiktaş’ta bulunan oldukça değerli, nezih ve seçkin mahallelerden biri de Ulus Mahallesi. Ulus Mahallesi sahip olduğu yeşil alanlar, mahallede yaşayan kişilerin eğitim ve kültür düzeyleri, İstanbul’un kalabalığına rağmen sessizliği ve sakinliği ile ön plana çıkıyor. Her geçen gün değeri daha da artan Ulus Mahallesi’nde yaşamanın ise birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan bazılarını başlıklar halinde sıralayacak olursak:

Seçkin Siteler Ulus’ta

Yüksek kültür düzeyine sahip kişilerin yer aldığı, eğitim düzeyinin de son derece yüksek olduğu, herkesin hoşgörü ve nezaket kuralları çerçevesinde birbirine saygı duyarak yaşadığı bir sitede yaşamak istiyorsanız Ulus’ta bulunan seçkin siteler tam size göre. İstanbul’un en elit mahallelerinden biri olan Ulus’ta, İstanbul’un merkezi bir konumunda yer alması, sahip olduğu yeşil alanlar ve sosyal yaşam olanakları burada yaşam kalitesinin her geçen gün artmasını sağlamıştır. Bu yüzden burada bu yaşam kalitesine sahip olarak yaşamak isteyenler için yine yaşam kalitelerine uygun siteler inşa edilmiştir. Böylece mahallede farklı daire tiplerine sahip, farklı sosyal imkanlar sunan birçok seçkin site bulunmaktadır. Noterler Sitesi gibi seçkin siteler Ulus’ta yaşamayı mutluluk haline getiren faktörlerden. Tek yapmanız gereken ise Ulus’taki bu huzurlu, sessiz, sakin ve nezih yaşamın tadına varabilmek için size uygun olan evi bulmak.

Zorlu Center, Akmerkez Ulus’ta Size Çok Yakın

Ulus’ta kaliteli bir yaşamın yanı sıra sağladığı en önemli avantajlardan biri de mahalle içerisinde veya yakınlarında yer alan kaliteli yaşam alanlarıdır. Böylece sahip olduğu yeşil alanlar ile sanki şehir içerisinde değilmiş gibi yaşasanız da şehrin bütün imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Ulus’ta dikkat çeken kaliteli yaşam alanlarının ilk sırasında ise Akmerkez yer alıyor. 1993’te inşa edilen alışveriş merkezi İstanbul’un en büyük ve en kapsamlı alışveriş merkezleri arasında gösteriliyor. Ayrıca Ulus Mahallesi birçok etkinliğe, ünlü markanın mağazasına ev sahipliği yapan İstanbul’un popüler mekanlarından biri olan Zorlu Center’a da oldukça yakın.

Ulus Boğaz’a Çok Yakın

Ulus’ta yaşamanın bir diğer avantajı ise Boğaz’a olan yakınlığı. Bu yakınlık burada yaşayanlara hem eşsiz bir Boğaz manzarası sunuyor hem de merkezi konumu ile Boğaz bağlantı yolları üzerinden ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda Ulus’ta yaşamanın avantajları, Ulus’taki seçkin siteler Zorlu Center, Akmerkez’e ve de Boğaz’a yakınlığı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de Ulus’ta yaşamanın avantajlarından yararlanmak için Ulus’ta ev kiralamak veya satın almak istiyorsanız güvenilir ve huzurlu bir deneyim için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha bilgi alabilirsiniz. Ulus’ta yaşamanın avantajları ve benzeri diğer yazılarımız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.