0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık nüfusa sahip şehirlerinden biri olan İstanbul, her geçen gün göç almaya devam etmektedir. Hem İstanbul’a doğru gerçekleşen göçler hem de son zamanlarda kiralık ve satılık ev fiyatlarındaki değişiklikler İstanbul’un yapısını birçok anlamda etkilemektedir. Yapılan son araştırmalara göre ise İstanbul’da insanların en yaşanabilir gördüğü semtler arasında ilk sıralarda Beşiktaş yer alıyor. Beşiktaş, sahip olduğu eşsiz tarihi dokusu, muhteşem şehir ve doğa manzaraları ve özellikle semt yaşamı ile dikkatleri çekiyor. İstanbul’un İstanbul olmasını sağlayan hangi özellikler varsa Beşiktaş hepsini içerisinde taşıyor. Beşiktaş’ın sadece İstanbul değil Türkiye ‘de en yaşanılası semtlerinden biri seçilmesinin en önemli nedenlerinden biri de sahip olduğu oldukça popüler ve ünlü mahalleler. Ulus, Etiler, Akatlar, Bebek gibi oldukça nezih ve seçkin mahalleler Beşiktaş’a bağlı bulunuyor. Bu mahalleler arasında sağladığı avantajlar ile en öne çıkanlardan biri ise Etiler Mahallesi. Kaliteli yaşam alanları ile dikkat çeken Etiler mahallesi Akatlar ve Bebek mahallelerinin tam ortasında yer alıyor. İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olarak kabul edilen Etiler’de yaşamanın da birçok avantajı bulunuyor. Yazımızda ise Etiler’de yaşamanın avantajları hakkında daha çok bilgi sahibi olmanızı sağlayacak konuları başlıklar halinde sizler için hazırladık.

Seçkin Siteler Etiler’de

Eğitim düzeyinin ve kültürel düzeyin yüksek olduğu, herkesin nezaket ve hoşgörü kuralları çerçevesinde birbirine saygı duyarak yaşadığı bir semtte yaşamak istiyorsanız Etiler tam size göre. İstanbul’un en merkezi konumlarından birinde yer alan Etiler’de yaşam başladığı andan itibaren bölgede modern yaşamın hızlı bir şekilde ilerlemesi, sosyal olanakların her geçen gün artması kaliteli bir yaşam isteyenleri de bu mahalleye çekmiş durumda. Böylece mahalle, farklı daire tiplerine sahip ancak oldukça seçkin birçok site bulunuyor. Alkent Sitesi , Büyükhanlı Sitesi ve Sarı Konaklar Sitesi gibi siteler Etiler’i İstanbul’un en güzel yaşam alanlarından birine dönüştürmekte.

Etiler’de Kaliteli Yaşam Alanları Var

Etiler’de yaşamanın sağladığı en önemli avantajlardan biri de hem mahalle içerisinde hem de yakın çevrede yer alan kaliteli yaşam alanları. Böylece şehrin imkanlarından semtinizden uzaklaşmadan faydalanabilirsiniz. İstanbul’un büyüklüğünü düşünürsek aslında İstanbul’da yaşayanlar için bu en önemli avantajlar arasında yer alıyor. Peki Etiler’de hangi kaliteli yaşam alanları bulunuyor. Bazılarından kısaca bahsedecek olursak:

Akmerkez

Etiler denince akıllara ilk gelen yerlerden biri Akmerkez. 1993 yılında yapılan alışveriş merkezi İstanbul’un en büyük ve en kapsamlı alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır.

Nispetiye Caddesi

Etiler’in en meşhur ve en çok sevilen caddesi Nispetiye caddesidir. Caddeyi bu kadar özel yapan ise cadde boyunca bulunan mağazalar, cafeler, restoranlar ve eğlence mekanlarıdır.

Ulus Parkı

Etiler mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ulus Parkı, İstanbul’un en muhteşem manzaralarından birine sahiptir.

Etiler’den Her Yere Ulaşım Kolay

Etiler’de ön plana çıkan en önemli avantajlardan biri de seçkin sitelere, kaliteli yaşam alanlarına sahip olan bu mahallenin merkezi konumudur. Merkezi konumu sayesinde burada yaşayanlar için hem buraya ulaşmak hem de buradan diğer semtlere ulaşım oldukça kolaylaşmaktadır. Çevre yoluna yakınlığı ve sahip olduğu metro durakları Etiler’de ulaşımı en çok kolaylaştıran etkenlerdir.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda Etiler ‘de yaşamanın avantajları, Etiler ‘deki seçkin siteler, yakın çevresinde bulunan kaliteli yaşam alanları ve ulaşım kolaylığı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de Etiler’de yaşamanın avantajlarından yararlanmak için Etiler’de ev kiralamak veya satın almak istiyorsanız güvenilir ve huzurlu bir deneyim için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha bilgi alabilirsiniz. Etiler’de yaşamanın avantajları ve benzeri diğer yazılarımız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.