0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Gayrimenkul danışmanlığı son zamanlarda, sağladığı yüksek gelir elde etme imkânı ve öne çıkan avantajlar ile en popüler meslekler arasında yer alıyor. Gayrimenkul sektöründe yaşanan hareketlilik de gayrimenkul danışmanına olan ihtiyacın artmasına neden olunca birçok kişi gayrimenkul danışmanı olmanın yollarını arıyor. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenlerin esnek çalışma saatlerine sahip olmaları, kendi işlerinin patronu olarak elde edecekleri geliri kendilerinin belirmesi gayrimenkul danışmanlığının daha da ön plana çıkmasını sağlıyor.
Gayrimenkul danışmanlığı sunduğu birçok avantaj ile dikkatleri üzerine çekerken ön plana çıkan en önemli avantajı ise gayrimenkul danışmanı kazancı. Gayrimenkul danışmanı, sahip olduğu gayrimenkul portföyüne göre gerçekleştireceği her bir alım, satım ve kiralama işlemlerinden gelir elde etmektedir.

Yazımızda ise gayrimenkul danışmanlığı ile ilgili en çok merak edilen konulardan olan gayrimenkul danışmanı kazancı ne kadardır sorusuna satış, kiralama ve gayrimenkul ofisi paylaşım oranına göre ne kadar kazanç elde edeceğine dair detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Gayrimenkul Danışmanı Satışlardan %2-%4 Arası Kazanır

Gayrimenkul danışmanının sunduğu en önemli hizmetlerden biri gayrimenkul satışı hizmetidir. Aynı zamanda bir gayrimenkul danışmanı en önemli ve en yüksek geliri de gerçekleştireceği gayrimenkul satışlarından elde eder. Gayrimenkul danışmanı öncelikle gayrimenkulünü satmak isteyen müşteriye ulaşır. Satılık gayrimenkulün pazarlama yetkilerini sözleşme ile aldıktan sonra pazarlama işlemleri için süreçleri başlatır. Söz konusu satılık gayrimenkulün ilan sitelerine ilanı, afiş ve broşür gibi pazarlama aşamaları gayrimenkul danışmanına aittir. Ayrıca potansiyel alıcıların söz konusu gayrimenkulü ziyareti, tekliflerin iletilmesi ve teklif anlaşmaları yine gayrimenkul danışmanı tarafından gerçekleştirilir. Satış işleminin gerçekleştirilmesi ile gayrimenkul danışmanı kazancı satışa söz konusu gayrimenkulün satış fiyatının %2 ‘si ve %4’ü arasında değişmektedir. Gayrimenkul danışmanı ne kadar yüksek fiyatlarda gayrimenkul portföyüne sahip olur ise satış sonucunda elde edeceği gelir de aynı oranda yüksek olacaktır.

Gayrimenkul Danışmanı Kiralamada 1 Kira Gelir Elde Eder

Gayrimenkul danışmanının sunduğu ve gelir elde ettiği bir diğer işlem ise kiralama işlemidir. Tıpkı satış işleminde olduğu gibi gayrimenkul danışmanı öncelikle kiralık gayrimenkulü sözleşme ile kendi kiralık portföyüne kazandırır. Yine satılık işlemlerde olduğu gibi evin pazarlama işlemleri ya da gayrimenkulün gösterilmesi gibi işlemler gayrimenkul danışmanına aittir. Kiralama işlemi gerçekleştikten sonra ise gayrimenkul danışmanı söz konusu gayrimenkulün 1 aylık kira bedeline eşit olacak şekilde hizmet bedeli ödemesi alır.

Gayrimenkul Danışmanı Paylaşım Oranına Göre %80 – %48 Arası Net Kazanç Sağlar

Gayrimenkul danışmanı için en önemli konu doğru gayrimenkul ofisi ile çalışmaktır. Doğru gayrimenkul ofisi gayrimenkul danışmanına eğitimler, sertifikalar, yüksek getirisi olan gayrimenkul portföyleri ve pazarlama gibi birçok konuda önemli desteklerde bulunur. Gayrimenkul ofisiyle birlikte çalıştığınızda ise birlikte çalışacağınız gayrimenkul ofisinin paylaşım oranına göre gerçekleştireceğiniz işlemlerden elde edeceğiniz kazancın %80 ile %48 arasındaki net kazancı tamamen size kalır.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul danışmanı konusu ile ilgili en çok merak edilen sorulardan olan gayrimenkul danışmanı ne kadar kazanır sorusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Gayrimenkul danışmanı kazancı ve benzeri içeriğe sahip diğer yazılarımız için web sitemize göz atabilirsiniz. Remax gayimenkul danışmanı olmak için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilir, online başvuru kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz.