0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Son zamanlarda alanında yoğun bir hareketlilik söz konusu. Bunun ise birçok nedeni bulunuyor. En önemli nedenlerin başında ise giderek artan kira fiyatları geliyor. Yükselen kira rakamlarına karşılık çoğu kişi bu kira rakamlarını ödemek yerine çoğu zaman kredi ödeyerek ev sahibi olmak istiyor. Bir diğer önemli neden ise süreli değişen piyasa koşulları altında en az risk taşıyan yatırım aracı olan gayrimenkulü seçmek. Böylece çoğu kişi mevcut parasını hem koruyup hem de değerlendirmeye çalışıyor. Gayrimenkul sektöründe belirttiğimiz bu nedenlere bağlı olarak yaşanan hareketlilik mülk satışlarına bir hayli yansımış durumda. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler, daha iyi bir mülke yatırım yapmak isteyenler en hızlı ve en güvenilir şekilde evleri satmanın yollarını arıyorlar. Mülk satışı sanılanın aksine emek ve sabır isteyen bir süreç. Mülkünüzü satmaya karar verdiğiniz andan itibaren, evin fiyat çalışmasını yapmak, doğru açıdan fotoğraflarını çekmek, alıcılara ulaşmak için ilan sitelerine ilan çıkmak ya da potansiyel alıcılara randevu ayarlayarak mülkü göstermek gibi birçok aşama bulunuyor. Bu aşamaların her birinin kendi içerisinde de ayrı detaylara sahip olduğunu düşünürsek mülkünüzü hızlı ve kolay bir şekilde satmanın en etkili yolu bir emlak ofisi ile çalışmak. Yazımızda sizin için bütün bu aşamaları kolaylaştırmaya yardımcı olacak, mülk satarken emlak ofisiyle çalışmanın faydaları hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Doğru fiyat belirleyen emlak ofisi danışmanı ve müşterileri

Emlak Ofisi Doğru Fiyat Stratejisi Belirler!

Mülkünüzü satmaya karar veren herkesin ilk attığı adım mülkünün değerini öğrenmek için diğer mülklerin fiyatlarına bakmaktır. Böylece kendi mülkünün değeri hakkında da fikir sahibi olacağını düşünür. Ancak bir mülkü değerinde gerçek fiyat ile satmak için bu doğru bir strateji değildir. Bir mülkün gerçek fiyatını belirlemek için birçok faktör bulunmaktadır. Hemen alt katınızda ya da yan binanızdaki bir mülk daha pahalıya ya da daha ucuza satılmış olabilir. Ancak bu durum evinizin aynı fiyata satılacağı anlamına gelmez. Her bölgenin, mahallenin hatta sokağın bile sahip olduğu bir değer vardır. Bu değer bir de mülkün sahip olduğu özellikler eklenir. Bu yüzden alt katta ya da yan binadaki mülke göre aslında sahip olduğunuzun mülkün değeri değişkenlik gösterebilir.

Bir diğer önemli detay ise gördüğünüz fiyatlar satıcıların talep ettikleri fiyatlardır. Mülkün o fiyat üzerinden satılıp satılmadığını bilemezsiniz. Bütün bunları göz önüne aldığınızda ise doğru fiyat stratejisi için bir emlak ofisi ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Satış sürecini hızlandıran emlak ofisi danışmanları müşterileri ile birlikte satılan dairede pazarlığı sonlandırıyorlar

Emlak Ofisi Satış Sürecini Hızlandırır!

Mülkünüzü en hızlı şekilde satmanın tek bir yolu vardır doğru alıcıya ulaşmak. Bunun için mülkünüze satılık ilanı asabilir, ilan sitelerine mülkünüzü koyabilirsiniz. Ancak satış sürecini hızlandırmak için emlak ofislerinin bağlantıları süreci sizin için çok daha hızlandıracaktır. Emlak ofisleri mülk satışının yanı sıra mülk satın alımı düşünen kişilere de hizmet vermektedirler. Dolayısıyla mülkünüzü almak isteyen doğru alıcıya çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirler.

müşterileri ile masada ihtiyaçlarını gözden geçiren emlak ofisi çalışanı

Emlakçınız Hedeflerinizi ve İhtiyaçlarınızı Göz Önünde Bulundurur

Emlak ofisi ile çalışmanın en önemli faydası ile hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemesidir. Konusunda uzman ve tecrübeli bir emlakçı sizi daha iyi anlayacak ve süreci çok daha iyi yönetecektir.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda mülk satarken emlak ofisiyle çalışmanın faydaları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Mülk satarken emlak ofisiyle çalışmanın faydaları ve benzeri gayrimenkul içeriklerine sahip diğer yazılarımız için web sitemize göz atabilirsiniz. Ev satışı veya ev satın alma işlemlerinizde huzurlu, yüzde yüz güven duyabileceğiniz ve en kârlı kararların alınmasında yardımcı olabilecek kapsamlı bir gayrimenkul danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.