0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Son zamanalar da ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalardan dolayı birikimini korumak ya da arttırmak isteyenler çözümü yatırım araçlarında arıyor. Ancak yatırım konusu oldukça riskli bir konu olduğu için risk oranı en düşük olan yatırım araçlarını tercih ediyorlar. Risk oranı en düşük yatırım araçları içerisinde ilk sırada ise gayrimenkuller yer alıyor. Gayrimenkul yatırımlarına baktığınızda ise aslında her gayrimenkul tipinin farklı özelliklere ve değerlemelere sahip olduğunu görürsünüz. Bu yüzden gayrimenkul yatırımları da yatırım türüne göre farklı risklere sahiptir. Özellikle son zamanlarda konut satış ve kiralamalarında yaşanan fiyat artışları yatırımcıları daha uygun ve risksiz gayrimenkul seçeneklerine itmektedir. Bu seçeneklerden biri de uzun yıllardır yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından biri olan arsa satın alımıdır. Doğru analizler ve değerlemeler ile arsa yatırımı uzun vadede en çok kazandıran yatırımlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Yazımızda arsa almayı düşünenler için en çok merak edilen sorulardan olan güvenilir arsa nasıl satın alınır, fiyatları nelerdir sorularına kısa cevaplar vermeye çalışacağız. Ayrıca İstanbul’da güvenilir arsa önerilerini de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Güvenilir Arsa Nasıl Satın Alınır?

Güvenilir Arsa Nasıl Satın Alınır

Son zamanlarda arsa alımına artan ilgi maalesef dolandırıcılarında dikkatini çekmiş durumda. Bu yüzden güvenilir bir arsa satın alımı için birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detayları maddeler halinde sıralayacak olursak;

  1. Satın almayı düşündüğünüz arsayı mutlaka giderek yerinde görün.
  2. Size gösterilen arsa ile arsa tapusunun aynı olduğundan emin olmak için arsanın bağlı bulunduğu Tapu Müdürlüğü’nü mutlaka ziyaret edin. Ayrıca belediyedeki bütün evrakları da inceleyin.
  3. Sonraki aşamalarda sıkıntı çıkmaması adına tapu hisseli mi yoksa tek bir kişiye mi ait mutlaka kontrol edin. Ayrıca yine ilerleyen zamanlarda sorun çıkmaması için mülkiyet haklarını sınırlayacak haciz, şerh ya da ipotek gibi durumları da mutlaka kontrol edin.
  4. Satın alacağınız arsanın tapusunda arsa mı yazıyor yoksa tarla mı? Eğer arsa yazıyor ise imarlı, tarla yazıyor ise imarsız bir alan söz konusu demektir.

Bu detayların yanı sıra güvenilir arsa için daha birçok detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Oldukça zorlayıcı olan bu süreç için konusunda uzman gayrimenkul yatırım danışmanlarından destek alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Yatırımlık Daire Nereden Alınır? Yatırımlık Daire Önerileri

Güvenilir Arsa Fiyatları Nelerdir?

Söz konusu güvenilir arsa fiyatları olunca belirli bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün değildir. Çünkü arsanın fiyatını etkileyen birçok detay bulunmaktadır. Arsanın bulunduğu bölge, yerleşim yerlerine olan uzaklığı, metrekaresi ya da imar durumu her biri fiyatı etkilemektedir.

Dikkatinizi çekebilir: Beşiktaş Kiralık Daire Nasıl Bulunur? Beşiktaş Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul’da Güvenilir Arsa Önerileri

İstanbul'da Güvenilir Arsa Önerileri

Son zamanlarda İstanbul’da arsa ve arazi alışverişini hareketlendiren önemli bir gelişme var; Kanal İstanbul. Uzmanlar özellikle bölgede fiyatlar daha da artmadan arsa yatırımını öneriyor. Söz konusu proje güzergahında bulunan bölgeler İstanbul’da son zamanların en önemli yatırım merkezleri haline gelmiş durumda. Ayrıca İstanbul için çeşitli bölgelerde son zamanlarda hareketlilik kazanmış durumda. Bu bölgelerden bazıları ise; Çekmeköy, Arnavutköy ve Büyükçekmece.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda güvenilir arsa nasıl satın alınır, fiyatları nelerdir ve İstanbul ‘da güvenilir arsa önerileri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Güvenilir arsa satın almak ve benzeri içeriğe sahip diğer yazılarımız için web sitemize göz atabilirsiniz. Gayrimenkul işlerinde huzurlu, yüzde yüz güven duyabileceğiniz ve en kârlı kararların alınmasında yardımcı olabilecek kapsamlı bir gayrimenkul danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Etiler Kiralık Daire Nasıl Bulunur? Etiler Kiralık Daire Fiyatları içeriğimizi okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz!