0212 352 80 80 info@remax-time-ist.com

Gayrimenkul danışmanı olmak sağladığı avantajlar sayesinde günümüzün en popüler meslekleri arasında yer alıyor. Gayrimenkul sektörünün önemli bir kazanç sağlaması en önemli faktör. Ayrıca gayrimenkul danışmanlarının kendi işlerine sahip olma imkanı, esnek çalışma saatleri ve aynı zamanda çalıştığı kadar kazanma gibi birçok avantaj gayrimenkul danışmanı olmak isteyenlerin sayısının her geçen gün artmasına neden oluyor. Ancak günümüzde başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için herhangi bir gayrimenkul ofisinde işe başlamak maalesef yeterli değil. Yazımızda bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayacak gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler nelere dikkat etmeli konusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

İyi Eğitim Veren Ofis ve Marka Tercih Edilmeli

Gayrimenkul danışmanı olmak söz konusu gayrimenkullerin alım satım ya da kiralama işlemlerini gerçekleştiren kişi olmak demektir. Gayrimenkul alım satım ve kiralama işlemlerinin her biri ise ayrı bir süreç. Bir gayrimenkul danışmanı başarılı olmak istiyor ise bu işlemleri eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmek için gerekli bilgiye, terimlere ve mevzuatlara hakim olmalıdır. Bu yüzden gayrimenkul danışmanı olmak için seçeceğiniz ofis mutlaka size gerekli eğitimi en iyi şekilde veren bir gayrimenkul ofisi olmalıdır. Gayrimenkul sektörü hakkında en etkili eğitimi size sağlayacak olan ise gayrimenkul sektöründe başarısı ve uzmanlığı herkes tarafından kabul edilmiş gayrimenkul sektöründe artık bir marka haline gelmiş bir ofis olacaktır. Remax markası emlak sektöründe en iyi bilinen ve en çok işlem yapan marka olarak Türkiye’de ön plana çıkıyor.

Prestijli Bir Ofis İyi Müşterileri Çeker

Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenlerin, özellikle de başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer önemli detay ise prestijli bir ofis ile çalışmak olmalıdır. Prestijli bir ofis, gayrimenkul sektörü içerisinde müşterilerine verdiği hizmetlerde belirli bir memnuniyeti yakalayabilmiş ofis demektir. Yani müşterilerine belirli bir güveni sağlamış gayrimenkul ofisi demektir. İşinde başarılı her ofis gibi prestijli bir gayrimenkul ofisi de güvenli ve sorunsuz bir hizmet alabilmek için prestijli gayrimenkul ofisini seçecektir. Eğer gayrimenkul danışmanı olarak iyi müşterilerle çalışmak ve işinizde başarılı olmak istiyorsanız mutlaka prestijli bir gayrimenkul ofisini seçmelisiniz. Etiler ve Ulus bölgesi İstanbul’un en değerli gayrimenkullerinin yer aldığı bölgelerden biri. Eğer eğitim ve gelir seviyesi yüksek kişiler ile çalışmak istiyorsanız Etiler ve Ulus bölgesinden daha prestijli bir bölge bulmanız pek mümkün değil.

Danışmana Destek Olan Ofis Kadrosu Var mı?

Remax gayrimenkul danışmanı olmak isteyenlerin dikkate etmesi gereken son madde ise yeni gayrimenkul danışmanına destek olan ofis kadrosu. Gayrimenkul markası size gerekli temel eğitimi verebilir ancak başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız aynı zamanda size gerekli desteği sağlayan bir ofis kadrosuna sahip gayrimenkul ofisi ile çalışmalısınız. Çalışmayı tercih edeceğiniz gayrimenkul ofisi başarılı olabilmeniz için ihtiyacınız olan asistan, profesyonel grafiker asistan, fotoğrafçı vb. ihtiyaç duyabileceğiniz tüm işler için size tam donanımlı ofis kadrosu sunmalı.

Remax Time ekibi olarak bu yazımızda gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler nelere dikkat etmeli konusu hakkında başlılar ile detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler nelere dikkat etmeli ve benzeri konulardaki yazılar için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Eğer siz de gayrimenkul sektöründe başarılı olmak isteyen, hayalleri ve hedefleri olan bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız Remax Time’a mutlaka başvurmalısınız. Remax gayrimenkul danışmanı olmak ile ilgili daha fazla bilgi almak ya da başvuru için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.